O bhp

Dodane: 10-12-2014 07:37
O bhp szkolenia bhp warszawa prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej...oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Czy szkolenia bhp są obowiązkowe?

Przyjmując nowego pracownika musimy spełnić wiele wymogów formalnych. Jednym z wymagań jest przeszkolenie pracownika w zakresie bhp. Konieczność szkolenia bhp pracowników nakłada Kodeks Pracy.

W przypadku pracownika, który już wcześniej wykonywał pracę w naszej firmie i na nowo go zatrudniamy, nie musimy wysyłać na szkolenia bhp ponownie.

Założeniem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.


Okresowe szkolenia

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel szkoleń okresowych jest następujący utrwalenie wiadomości z zakresu bhp zdobytych w szkoleniu wstępnym bhp zapoznanie pracowników z nowymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Szkolenia okresowe jak wynika z rozporządzenia powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż pół roku od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Obowiązek okresowych szkoleń bhp wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w zakresie szkolenia w dziedzinie bhp Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).


W internecie

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń z bhp w Polsce jest dosyć spora. Wystarczy wpisać w Google słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm oferujących szkolenia bhp.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost ogromny. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Ciekawą alternatywą dla normalnych szkoleń z bhp są szkolenia przez internet. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu zł za szkolenie. Naprawdę dobry pomysł. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy pouczyć się w domu.


na temat szkoleń bhp

Chyba najtańszym i najłatwiejszym sposobem na szkolenia bhp jest zakup ich w wersji internetowej. Myślę, że z takiej formy szkoleń mogą skorzystać właściciele firmy.

Bezpieczeństwo i higiena pracy w przypadku pracy za biurkiem lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, posłuchacie dlaczego:
Przy pracy biurowej krzesło ma zasadnicze znacznie - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Odpowiednie krzesło do biurka komputerowego powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze konta pochylenia) oraz wystarczająco profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W naszym kraju mamy dość skomplikowane prawo dotyczące kwestii bhp ? firmy mające powyżej 100 podwładnych muszą mieć własnego specjalistę bhp. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu nie mało firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.


Zapobieganie

Z wypadkami zwykle jest tak, że nie ma ich do momentu aż się nie wydarzą. Wystarczy pomyśleć o tym co by było gdyby nie było żadnych wymogów i wymogów w zakresie bezpieczeństwa pracy. Sporo firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc swoich podwładnych. A osoba nie znająca ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Właśnie przypomniała mi się scena z filmu "Mechanik" gdzie jeden pracownik naprawia maszynę, która nie została wyłączona ani zabezpieczona a drugi przypadkowo naciska włącznik. Maszyna zaczyna działać i nie daje się wyłączyć w skutek czego pechowy pracownik traci rękę. Co prawda później jest o dziwo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo dostaje pokaźne odszkodowanie za, które żyje dostatnio. Mimo wszystko lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?© 2019 http://australia.lezajsk.pl/