O tym, jak ważna jest woda, o ekologii, oszczędzaniu i oczyszczaniu

oku ceny rosną, najwyższe są w miastach, gdzie ciepła woda jest bardzo droga. Wiadomo, że nikt nie zrezygnuje z kąpieli. Można używać prysznica, jednak kontrolujmy regularnie stan baterii - duża ilość kamienia spowoduje, że wody p

Dodane: 19-09-2016 05:57
O tym, jak ważna jest woda, o ekologii, oszczędzaniu i oczyszczaniu Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Perlator - dobry sposób

Woda jest bardzo cennym surowcem, również w sensie dosłownym. Każdego roku ceny rosną, najwyższe są w miastach, gdzie ciepła woda jest bardzo droga. Wiadomo, że nikt nie zrezygnuje z kąpieli. Można używać prysznica, jednak kontrolujmy regularnie stan baterii - duża ilość kamienia spowoduje, że wody poleci z prysznica mniej, co nie znaczy, że zużyjemy jej mniej. Warto również zwrócić uwagę na to, czy nasza słuchawka (lub bateria do wanny) ma perlator. Dzięki niemu ciśnienie wody pozostanie na dobrym poziomie, jednak popłynie jej mniej. Dużo wody marnujemy, czekając aż poleci nam ciepła. Niestety, w większości wypadków nie można nic na to poradzić.


Kwestie ekologiczne

Obecnie sprzęt AGD jest całkiem oszczędny. Dotyczy to także sprzętu używającego wody - czyli pralek i zmywarek.

Ale jeżeli przejmujemy się ekologią, musimy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej szkodliwych dla przyrody, są proszki do prania. Zawierają chociażby fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może być przyczyną problemów w ekosystemie.


O deficycie wody w Polsce

Woda - najważniejsza rzecz na świecie. Bez niej nie byłoby życia na naszej planecie. Z perspektywy biochemii jest bardzo interesującym obiektem badania, bo ma wyjątkowe właściwości. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak woda jest niezbędna, jednak czy nie zapominamy o tym w naszym codziennym życiu?

Polska jest jest krajem deficytu wody. Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania drzew, nic jej nie zatrzymuje. Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.© 2019 http://australia.lezajsk.pl/