Prawo - dotyczy każdego

ją się dojść do porozumienia. Niestety często bywa tak, że o dialog jest niezwykle trudno, zwłaszcza jeśli trzeba rozstrzygnąć takie kwestie jak podzielenie się opieką nad dziećmi czy wspólnym majątkiem. Właśnie w takiej sytuacji

Prawo - dotyczy każdego radcy prawni Sosnowiec

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika podczas rozwodu

Rozwód z całą pewnością nie należy do przyjemnych wydarzeń w życiu, nawet jeśli małżonkowie wykazują dobrą wolę i starają się dojść do porozumienia. Niestety często bywa tak, że o dialog jest niezwykle trudno, zwłaszcza jeśli trzeba rozstrzygnąć takie kwestie jak podzielenie się opieką nad dziećmi czy wspólnym majątkiem. Właśnie w takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy prawnika. Niektórym takie rozwiązanie wydaje się być niepotrzebnym wydatkiem, ale jedno jest pewne ? kiedy targają nami silne emocje, trudno o trzeźwą ocenę sytuacji, co często prowadzi do zbyt pochopnych działań. Prawnik nie jest zaangażowany w sprawy małżonków, dlatego jako osoba z zewnątrz będzie potrafił podpowiedzieć najbardziej rozsądne rozwiązania.


Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika podczas spraw spadkowych?

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest bolesnym przeżyciem. Trudno się odnaleźć takiej sytuacji, dlatego też bardzo często odwlekane są kwestie dotyczące spadku. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do zasadności i prawa do dziedziczenia nieruchomości, czy też innego majątku po zmarłym, warto zasięgnąć porady prawnej. Specjalista podpowie jakie rozwiązania będą w konkretnym przypadku najlepsze, a jego znajomość aktualnie obowiązujących przepisów prawnych to pewność, że wszystko odbędzie się zgodnie z panującymi zasadami. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w sytuacji, kiedy spadkobiercy nie mogą dojść miedzy sobą do porozumienia.


Odpowiedzialność dyscyplinarna sędziego

Za przewinienia służbowe, w tym za oczywistą i rażącą obrazę przepisów prawnych i uchybienia godności urzędu, sędzia odpowiada dyscyplinarnie.

Karami dyscyplinarnymi są:

upomnienie,
nagana,
usunięcie z zajmowanej funkcji,
przeniesienie na inne miejsce służbowe,
złożenie sędziego z urzędu.
Od 2007 do maja 2012 sądy dyscyplinarne pierwszej instancji wydały wyroki w 388 sprawach wydalając z zawodu 15 sędziów, 21 przeniesiono, 8 usunięto z zajmowanych funkcji, 68 otrzymało naganę, 94 upomnienie2.

Do orzekania w sprawach dyscyplinarnych sędziów sądów powszechnych są powołane sądy apelacyjne i Sąd Najwyższy działające jako sądy dyscyplinarne. W sprawach dyscyplinarnych sędziów sądów administracyjnych, w tym sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego, powołany jest Naczelny Sąd Administracyjny, który działa zarówno jako sąd pierwszej jak i drugiej instancji. W sprawach sędziów sądów wojskowych orzekają jako sądy dyscyplinarne wojskowe sądy okręgowe i Sąd Najwyższy Izba Wojskowa.

W sprawach dyscyplinarnych sędziów Sądu Najwyższego orzeka w obu instancjach Sąd Najwyższy, zaś w sprawach sędziów Trybunału Konstytucyjnego ? ten Trybunał w obu instancjach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C4%99dzia



© 2019 http://australia.lezajsk.pl/